poniedziałek, 26 marca 2012

Jak znaleźć pracę?


   Wiele osób skarży się, że ma problemy ze znalezieniem pracy czy to stałej po studiach, czy dorywczej. Problemy nie tylko z pracą, ale również ze znalezieniem stażu lub praktyk, również studenckich jest na porządku dziennym.  Niewiele osób zdaje sobie sprawę z możliwości jakie daje Biuro Karier działające w Polsce w  ponad 50 miastach. Biura Karier zostały powołane, aby pomóc studentom i absolwentom danej uczelni w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz ułatwić znalezienie zatrudnienia, które będzie odpowiadało ich kwalifikacjom i aspiracjom. Biura Karier pośredniczą w znalezieniu pracy, stażu i praktyk, prowadzą bazy danych ofert. Ich zadaniem jest również przesyłanie propozycji zatrudnienia do zarejestrowanych. Organizują szkolenia i warsztaty podnoszące umiejętności radzenia sobie na rynku pracy, m.in. z zakresu tworzenia dokumentów aplikacyjnych, radzenia sobie podczas rekrutacji, określania potencjału zawodowego, doskonalenia umiejętności przydatnych na rynku pracy. Biura Karier oferują dodatkowo poradnictwo zawodowe w postaci indywidualnego spotkania z prawdziwym doradcą zawodowym aby pomóc w planowaniu ścieżki rozwoju zawodowego.

I to wszystko jest za darmo!

   Szczerze polecam, gdyż Biuro Karier pomaga rozwijać się w kierunku, w jakim chcemy, mogąc równocześnie poszerzać swoje umiejętności i doświadczenie. Daje nam informacje zawsze z pierwszej ręki czy o pracy czy o szkoleniach. Sprawdź czy na Twojej uczelni jest Biuro Karier!


2 komentarze:

  1. To na pewno przydatna organizacja, ale czy trzeba z niej korzystać? Rynek jest bogaty, ale kiedy nie ma się do czegoś predyspozycji to nawet biuro karier nie pomoże. Tak jak pisałem w którymś komentarzu wcześniej - trzeba coś mieć żeby się tym przebić

    OdpowiedzUsuń
  2. Biuro Karier daje możliwości do rozwoju zawodowego. Szkolenia, kursy, warsztaty, to, co da nam papierek i da szanse na pracę dzięki nowym możliwościom i umiejętnościom.

    OdpowiedzUsuń