sobota, 31 marca 2012

Rób to co lubisz !

Moja mama zawsze powtarzała "Jeżeli będziesz robić w przyszłości to co sprawia Ci przyjemność, na pewno się z tego utrzymasz".

Czyż nie ma w tym dużo racji ? Zazwyczaj osoby, które osiągają sukces zawodowy zajmują się tym co naprawdę ich raduje i daje dużo satysfakcji.
Oczywiście nie chce tu zaprzeczać iż zawód pedagoga, nauczyciela itp. nie jest satysfakcjonujący, aczkolwiek zastanawiałam się czy można z tego wyciągnąć jeszcze więcej dla samego siebie?
Otóż tak! Oczywiście!
Biorąc pod uwagę obecną konkurencję na tym rynku pracy trzeba się wyróżnić, alby otrzymać etat czy choćby umowę o dzieło. Każdy z nas chce pokazać potencjalnemu pracodawcy jak najwięcej tego co może zaoferować jednakże nie zawsze potrafi i wie, że może to zrobić.
Drążąc tak ten temat pragnę uściślić iż chodzi mi tu o hobby czy pasję, coś co większość z nas ma, a nie potrafi wykorzystać. Cóż z tego, że nie udało lub nie chciało zostać profesjonalnym tancerzem, narciarzem czy fotografem skoro możemy nasze talenty, które sprawiają nam przyjemność, wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej!
Niestety wpisanie na końcu CV naszego hobby w niewielkim stopniu pomaga nam zdobyć pracę. Inna sprawa jest gdy mamy jakiś "papier". Jest to dokument potwierdzający, że coś potrafimy i robimy to naprawdę dobrze, a co najważniejsze, potrafimy przekazać!
Tak więc jesteś zapalonym narciarzem? Czemuż by nie zrobić papierów na instruktora jazdy na nartach? Jako wychowawca masz powalający atut by dostać pracę na zimowisku w górach! Robisz dobre zdjęcia ? Idź na kurs fotograficzny, nie tylko po to aby się nauczyć czegoś nowego, ale by mieć dokument który wpiszesz do CV potwierdzający twoją znajomość tego zagadnienia!
Jest wiele możliwości. Przemyślcie co lubicie i potraficie robić. Poszukacie w jaki sposób zdobyć jakikolwiek papier który to potwierdzi, a uwierzcie mi, że pracodawcy spojrzą na Was inaczej. I najważniejsze w tym wszystkim jest to, że będziecie pracować ze szczerą przyjemnością :)2 komentarze:

  1. Jak najbardziej się z Wami zgadzam! Też osobiście chciałabym połączyć moją pasję z pracą. Jednak by zrobić kurs, trzeba mieć czas i pieniądze. W moim przypadku gorzej z pierwszym ;) Gdyby każdy łączył pasję z profesją życie byłoby o wiele bardziej atrakcyjne, zarówno nas samych jak i osób, którym przekazywalibyśmy wiedzę.
    Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również się z Wami zgadzam. Warto poszerzać swoje pasje i zainteresowania. Powinniśmy też lubić pracę, którą wykonujemy, bo inaczej to wszystko nie miałoby sensu. Wybieranie zawodu wyłącznie ze względu na dochody, to czysty materializm.

    OdpowiedzUsuń